Jižní Korea: Komunikace s Pchjongjangem se musí znovu otevřít

Asia Times. Jižní Korea oznámila, že přerušené komunikační linky se Severní Koreou by se měly znovu otevřít, protože politika nového prezidenta Muna se orientuje na sankce ale i dialog se Severní Koreou ohledně jejího jaderného programu.

Mun byl zvolen do úřadu 9. května a plánuje poslat diplomaty do USA, Číny, Japonska a Ruska, aby prodiskutovali přístupy k Severní Koreji.

Komunikace byla přerušena se Severní Koreou po únoru roku 2016, na Severní Koreu byly uvaleny sankce.

Zdá se, že Severní Korea odmítla Munovy návrhy na rozhovory opětovným porušením sankcí OSN, kdy testovala „nově vyvinutou balistickou raketu.“ Severní Korea odmítla všechny výzvy k ukončení svého nukleárního programu, a to dokonce od svého hlavního spojence Číny s tím, že se jedná o legitimní prostředky sebeobrany.

Ovšem americká velvyslankyně OSN Nikki Haley se přiřadila k jestřábům s tím, že buď „podporujete Severní Koreu, nebo nás“.

Tento komentář byl spojen s posledním zasedáním Rad\ bezpečnosti OSN, která odsoudila poslední test Severní Koreje a varovala před novými sankcemi.

Haley varovala, že pokud je zde země podporující Severní Koreu, tak USA zajistí bude směřovat sankce i na tyto země

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.