Trápení Deutsche Bank pokračuje: Jde o podvody v Monte dei Paschi

Bloomberg. Deutsche Bank AG je obviněná z toho, že pomáhala italské bance Monte dei Paschi skrýt ztráty a musí čelit obviněním, že provozovala mezinárodní kriminální organizaci.

Žalobci využili interní dokumenty a emaily DB, aby přidali další obvinění k transakcím s deriváty.

Žalobci argumentují, že údajné zločiny tržní manipulace byla spáchány organizací působící v několika zemí, což by mohlo vést k vyšším trestům.

Ve hře je i nejvyšší trest – 9 let ve vězení.

Jak německá banka, tak i Nomura jsou obviněny ze skrývání ztrát, které italskou banku skoro zničily. 13 bývalých manažerů DB, Monte dei Paschi a Nomury bylo obviněno z chybného účetnictví a tržní manipulace.

Jsou zde obvinění z komplexních derivátových obchodů, které vedly ke schování ztrát italské banky, což vedlo k falešnému obrazu jejích financí v letech 2008-2012.

Tajný audit německého regulátora Bafin v roce 2014 uvedl, že zaměstnanci DB zřejmě manipulovali interní indexy, aby zajistili úspěch dohody. Našly se „abnormality“ v hodnotě majetkových indexů určených za dohodu s Monte Paschi.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.