Merkelová: Jestli Británie omezí imigraci, tak za to zaplatí

Financial Times. Německá kancléřka stupňuje tlak vůči Velké Británii. Aktuálně ji vyslala varování, že „zaplatí“ za to, pokud bude chtít pro Brexitu omezit imigraci.

Vymezila se tak proti možnému budoucímu omezení s tím, že EU musí zvážit restrikce, které by takovýto případný krok Velké Británie „vykompenzovaly.“

Kancléřka spojila celý řetězec problémů od fungování nadnárodních řetězců až po možné vypuknutí konfliktu v Severním Irsku. Zdá se, že jedním z faktorů je silná proti-unijní rétorika během britské volební kampaně. Merkelová ovšem trvá na tom, že „nechce Británii trestat“, ale zřejmě se jedná o odpověď na řadu ostrých prohlášení z Británie, které zastávají příznivci Brexitu, včetně Borise Johnsona.

Merkelová také varovala před tím, co by se mohlo stát, kdyby Británie hledala konkurenční výhodu tím, že se vyváže z evropských sociálních a ekologických pravidel. Merkelová také uvedla, že „bude vždy myslet na ty, kteří hlasovali proti Brexitu, těch 48 či 49 %.“ Zdůraznila také ochranu německých občanů v Británii.

Práva občanů budou hlavním tématem pro EU, uvedla německá kancléřka. 

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.