Německá CSU představuje program pro volby: Snížení daní

ARD Tagesschau. CSU si stanovila hlavní body pro boj o spolkový sněm. Šéf strany Horst Seehofer oznámil kromě snížení daní v řádu miliard také vnitřní bezpečnost a „blahobyt pro všechny.“

Seehofer uvedl, že CSU chce daňově ulevit občanům a že se na to mohou spolehnout. Sliby padly  na sjezdu strany v Oberpfalz.

„Díky rostoucím daňovým příjmům jsou zde k dispozici obrovské částky,“ uvedl Seehofer. „A proto je spravedlivé myslet na snížení daní pro občany. Hlavní prospěch by měli mít ti s nižšími a středními příjmy.“

„Je jasné, že to, co slibujeme, musíme jasně po volbách dodržet,“ uvedl dále Seehofer. Ale žádná konkrétní čísla zmíněna nebyla.

Další zásadní témata jsou „bezpečnost a blahobyt pro všechny.“ Bezpečnost není jen ta vnitřní, ale také týkající se věku, péče či nemoci.

U téma blahobyt jde v první řadě o pracovní místa. Seehofer také slíbil „ofenzívu vlastnického bydlení.“ Favorizovaná vládní koalice po volbách je samozřejmě CDU/CSU a FDP.

CSU znovu sází na Merkelovou, i když vztah mezi Seehoferem a Merkelovou nebyl vždy bezproblémový. Poté, co skončil dlouhodobý spor ohledně uprchlické politiky, sází nicméně CSU znovu na stávající kancléřku. Dokonce je zde sdělení, že ve světě krizí a dalších výzev význam kancléřky dále stoupne. Merkelová je uvedena jako „mezinárodně uznávaná osobnost s autoritou, s respektem k jejím vůdčím vlastnostem.“

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.