V USA je dále vyšetřován Trumpův zeť a poradce Kushner

AP. Zeť  a blízký poradce prezidenta Donalda Trumpa Jared Kushner je připraven spolupracovat při vyšetřování svazů mezi Trumpovou kampaní a Rusy, potvrdili to v pátek Kushnerovi právníci.

Jak řekl jeho právní zástupce Jamie Gorelick, Kushner už dobrovolně vypovídal před Kongresem a sdělil, co ví o setkáních s ruskými představiteli v době kampaně.

Předseda kongresového výboru vznesl mezitím dotaz k FBI ohledně dalšch dokumentů. Ty se mají týkat kontaktů bývalého ředitele FBI J. Comeyho s Bílým domem a ministerstvem spravedlnosti. Týká se to přitom také dokumentů starých 4 roky z doby administrativy B. Obamy.

NBC News a také Washington Post byly prvními, kteří informovali o tom, že Kushner je vyšetřován ohledně setkání s ruskými představiteli v době prezidentské kampaně. Kushner se měl setkat s ruským ambasadorem Sergejem Kisljakem a ruským bankéřem Sergejem Gorkovem.

Podle zdrojů obeznámených s vyšetřováním, které Washington Post cituje, to ale zatím neznamená, že by byl Kushner podezřelý z nějakého zločinu.

Šéf vyšetřovacího výboru Kongresu Jason Chaffetz nyní požaduje všechnu dokumentaci o komunikaci bývalého ředitele FBI Jamese Comeye s Bílým domem i ministerstvem spravedlnosti počínaje zářím 2013, kdy do úřadu nastoupil. Podle Chaffetze má Kongres i americký lid právo věc důkladně vyšetřit. Chaffetzova pozice ohledně požadavku je ale nejistá, protože ze svého postu v Kongresu odchází.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.