Pokuta pro ratingovou agenturu Moody´s

Financial Times. Regulátor EU uvalil na ratingovou agenturu Moody´s pokuty ve výši 1,24 milionů eur za to, že nebyla schopná veřejně vysvětlit, jak učinila sérií ratingových rozhodnutí ohledně institucí EU.

Německá i britská pobočka Moodys´ dostaly pokuty za to, že nedodržely regulace pro ratingové agentury. Ratingy se týkaly tzv. záchranného mechanismu ESM, ale i samotné EU.

Moody´s nebyl schopen jasně vysvětlit svou metodologie pro poskytování ratingů.  Vzhledem k významu ratingových agentur je nutné, aby byla dodržena vysoká úroveň transparentnosti.

Regulace ratingových agentur se stala velkým tématem po roce 2008, kdy ratingové agentury nebyly schopné vidět problémy v bankovním sektoru.

Tato pokuta následuje po podobné pokutě pro ratingovou agenturu Fitch, protože nedala Slovinsku dost času na to, aby zareagovalo na snížení ratingu v roce 2012.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.