Římská starostka požaduje zastavení migrace plynoucí do hlavního města

Financial Times. Virginia Raggi demonstruje obrat Hnutí pěti hvězd vpravo v otázkách migrace, napsaly noviny Financial Times o vývoji v italském hlavním městě.

Primátorka Říma, která je z anti-establishmentového hnutí Pěti hvězd, požaduje zastavení migrace do hlavního města. Dostala se tak do konfliktu s italskou středolevou vládou.

Podle Raggi je Řím vystaven silným migračním tlakem a není možné, aby situace dále takto pokračovala. Není podle ní možné dovolit další nárůst sociálního napětí.

Itálie se potýká s příchodem značného množství migrantů na její jižní hranici, především z Afriky, jižní Asie a Blízkého Východu. Registrováno bylo letos 65 000 migrantů, tedy nárůst o 19 % oproti minulému roku.

Výzva Virginie Raggi ukazuje posun Pěti hvězd k ostřejšímu postoji vůči imigraci. Protože Hnutí pěti hvězd čerpá podporu zleva i zprava, tak se jednoznačnému vyjádření k imigraci vyhýbávalo. Ale nyní zaujalo postoj, který je blíž k Lize Severu.

Výzva římské starostky našla podporu u Luigi Di Maio, který je pravděpodobným kandidátem Pěti hvězd na premiéra.

 

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.