V Německu probíhá debata o levicovém extremismu

ARD Tagesschau. Po výtržnostech při summitu G20 nyní požaduje více politiků přísnější postup vůči levicovému extremismu. Také se objevily požadavky na celoevropskou databázi, aby mohli být jedinci lépe zastaveni na hranicích.

Nepokoje při summitu G20 vyvolaly debatu o postupu proti levicovému extremismu. Zástupce CDU požaduje přísnější postup. Jens Spahn z předsednictva strany vytknul SPD, Zeleným a straně Levice, že dlouho relativizovali násilí na levicové scéně.

Spahn se domnívá, že je třeba potírat se stejnou vervou levicový i pravicový extremismus.

Spahn dále pokračoval a ptal se, proč byla připravenost k násilí na levicové scéně tak chybně odhadnuta. Dokonce uvedl, že „byla skandovaná nenávist, žilo se nenávistí.“ Během summitu bylo podle údajů policejního prezidenta zraněno 476 policistů, bylo zadrženo 186 lidí,  vydáno 37 zatykačů.

Spolkový ministr spravedlnosti Heiko Mass se vyslovil pro vytvoření celoevropské databáze extremistů. Tvrdí, že v této oblasti není žádná dostatečná datová základna. A také prý na sledování extremismu půjde víc peněz.

Také místopředseda CDU požaduje přeshraniční soubor levicových extremistů. Prý by tak „putovní“ levicoví násilníci“ mohli být zadrženi hned na hranicí. Ale pro se vyslovila i zástupkyně SPD.

Ministerstvo vnitra reagovalo zatím zdrženlivě. V Německu už soubor levicových násilníků existuje. Výměna informaci s ostatními zeměmi je před akcemi typu summit G20 běžnou součástí policejní praxe.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.