Oskar Lafointaine: Kancléřka, která se tak nějak protluče

Zpráva dne: Vzhledem k blížícím se německým volbám se věnujeme také politické debatě u našeho západního souseda. Přinášíme poslední, facebookový komentář výrazné osobnosti německé radikálně levicové scény Oskara Lafontaine.

Lafontaine k Merkelové píše na svém Facebooku, že je „nejnadceňovanější“ političkou posledních let:

    Spolu se Schröderem a Fischerem těžce poškodila německý sociální stát.

    Se svým jednáním na vlastní pěst a diktátem směřujícím k odbourání sociální sféry proti sobě poštvala evropské národy.

   Následovala USA a poslala jednotky na ruské hranice a zničila „Ostpolitik“ a politiku uvolnění a nahradila ji politikou konfrontace s Ruskem.

V rozhovoru pro ARD znovu ukázala svou naivitu: „Nemůžeme peníze, které máme, momentálně vydat. Musíme nutně urychlit plánovací řízení,“ to dala k lepšímu. To je neuvěřitelné!, komentuje Lafointaine. 

Vždyť přeci bylo pro starosty i premiéry jednotlivých zemí samozřejmé mít po ruce plány, kdyby mělo dojít na veřejný konjunkturní plán. Jak se říká, když prší kaše, je potřeba mít lžíci. Jenže „švábská hospodyňka“ Merkelová se svým „veleknězem černé nuly“ Schäublem jsou zodpovědni za to, že veřejný sektor v Německu už roky investuje podstatně méně než v jiných průmyslových zemích a že veřejná infrastruktura upadá.

Takhle ledabyle pracuje Angela Merkelová. Nejprve bylo odbouráno 17 000 míst policistů. Když po teroristických útocích začne být jasné, že to byla chyba, tak se ve volebním boji dělá reklama na to, že zase chceme zaměstnat více policistů.

Ovšem, jsme přeci světoví mistři v exportu! Tato Merkelové připisovaná skvělá věc, je zaplacena téměř polovinou Němců se sníženou kupní silou ve srovnání s 90. lety a mnoha Evropany – hlavně těmi mladými. Ti zaplatili nezaměstnaností. Ale to, že kdo více exportuje, než nakupuje u druhých tímto způsobem vyváží také nezaměstnanost, to kancléřka, která se tak nějak „propatlá“ asi nikdy nepochopí.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.