Ruské sankce: Německá ministryně vyhrožuje USA

ARD Tagesschau.  Americké sankce proti Rusku nezpůsobily jen spor mezi USA a Ruskem, ale také Německo se rozčílilo. Ministryně hospodářství Brigitte Zypries předhodila USA, že jejich chování je „proti mezinárodnímu právu“ a hrozí protiopatřeními.

Zypries hrozí USA kvůli přísnějším sankcím proti Rusku, které by mohly zasáhnout německé firmy. Proto také nazvala opatření – vzhledem k jejich dopadu na ne-americké firmy – jako jednoduše proti mezinárodnímu právu. „Američané nemají co trestat německé firmy, protože ty se hospodářsky angažují v jiné zemi,“ uvedla ministryně.

Ministryně uvedl, že si nepřeje obchodní válku, je ovšem správné, že Komise EU prověří protiopatření. Evropa je prý připravena je přijmout i krátkodobě i „v jiných oblastech.“ A také šance na dohodu o volném obchodu mezi EU a USA tím pádem Zypries posuzuje skepticky. Celkově jsou americké sankce proti Rusku vážné téma pro naše hospodářství, dodala.  

Trump už o víkendu oznámil, že zákon o přísnějších sankcích proti Rusku podepíše.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.