Rusko chce snížit závislost na amerických platebních systémech

Reuters. RT.  Rusko urychlí práce na snížení závislosti na amerických platebních systémech a na dolaru jako na obchodní měně a to v reakci na americké sankce, uvedl pro zpravodajskou agenturu RIA náměstek ministra zahraničí, Sergej Rjabkov.

„Samozřejmě zintenzivníme práci vztahující se k importní substituci, snížení závislosti na americkém platebním systému, na dolaru jako na obchodní měně atd. Stává se to životní potřebou,“ uvedl Rjabkov.

RT ještě doplňuje, že Rjabkov dodal, že USA využívají své dominantní role v monetárním a finančním systému, aby vytvořily tlak na zahraniční firmy a to včetně ruských firem.

Po zavedení sankce na Rusku v roce 2014, firma MasterCard přestala obsluhovat klienty sedmi ruských bank bez varování. Proto ruská vláda nařídila vytvoření národního platebního systému, Mir karta byla představena v roce 2015.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.