USA odpoví na vyhoštění diplomatů uzavřením jednoho z ruských konzulátů, tvrdí diplomatický zdroj

Kommersant. Podle diplomatických zdrojů ruského deníku Kommersant USA do 1. září odpoví na ruské vyhoštění stovek amerických diplomatů z Ruska. Zdá se, že americké strana přijme symetrické kroky, které by znamenaly, že Rusko bude muset zavřít jeden ze svých čtyř generálních konzulátů ve Spojených státech.

V danou chvíli mají Spojené státy v Ruské federaci celkem 3 generální konzuláty – v Petrohradě, Jekatěrinburgu a ve Vladivostoku, ale Rusko jich má ve Spojených státech o jeden více, tedy čtyři – v New Yorku, San Francisco, Seattlu a v Houstonu. Krok americké strany by tam směřoval na paritu. Před časem obě strany vedly jednání o otevření čtvrtého generálního konzulátu USA v Rusku, ale nakonec od toho americká strana opustila.

O který ze čtyř konzulátů by se mělo nebo mohlo jednat, není známo. Jisté je, že takový krok zkomplikuje proces vydávání ruských víz v USA.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.