CNN vyhodila svého komentátora za nacistický pozdrav

Washington Post. Americká stanice CNN vyhodila konzervativního komentátora Jeffrey Lorda za to, že na miniblogu Twitter na svého kritika z liberálního hnutí Media Matters zatweetoval nacistický pozdrav.

Mluvčí stanice CNN potvrdil, že společnost s Lordem rozvázala pracovní poměr, protože nacistické pozdravy jsou neobhajitelné. Lord k tomu potom řekl, že rozhodnutí respektuje, ale zásadně s nám nesouhlasí.  Odvolal se přitom na První dodatek americké ústavy. Jeho tweet Sieg Heil! neměl být podporou nacismu, ale způsobem, jak se vysmát svým oponentům z Media Matters, kteří bojkotují zastánce konzervativních názorů, dodal dále Lord.

Novinář Jeffrey Lord do CNN přišel v srpnu 2015 a patřil k těm novinářům, kteří tu podporovali Donalda Trumpa v době jeho kandidatury i v době prezidentství. Jako přispěvatel konzervativního časopisu The American Spectator byl Lord spolupracovníkem Jacka Kempa a Ronalda Reagana. Jak Washington Post dále uvedl, Lord byl v dlouhodobém ideovém sporu s hnutím Media Matters.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.