Americká velvyslankyně při OSN přišla náhle o dva spolupracovníky. Oba rezignovali

Bloomberg. Velvyslankyně USA při OSN Nikki Haleyová přišla o dva svoje klíčové spolupracovníky v úřadě. Její ředitel kanceláře Steven Grover a ředitel komunikace Jonathan Wachtel rezignovali v kontextu nárůstu napětí mezi USA a Severní Koreou, píše Bloomberg.

Podle tweetu Haleyové jsou v obou případech motivem rodinné důvody. Stalo se tak těsně před odjezdem velvyslankyně do Vídně, kde se má zúčastnit jednání o dodržování jaderné dohody s Íránem.

Groves, který do OSN přišel z konzervativního think tanku Heritage Foundation tvrdil, že kritika Izraele v Radě pro lidská práva OSN poškodí vztahy s USA a obhajoval vystoupení z pařížské dohody o klimatu.

Wachtel potvrdil, že jeho odchod souvisí s rodinnými důvody. Původně se jednalo o novináře stanice Fox News, ABC News a Worldwide Television news.

 

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.