Ve Finsku došlo k útoku nožem. Co se zatím ví?

Yle. Turun Sanomat. V Turku, jihozápadní metropoli Finska, došlo v pátek odpoledne k napadení několika kolemjdoucích v samotném centru města. Podle informací policie dva lidé zemřeli, 6 lidí bylo zraněno a z nich 3 museli být operováni. (Podle jiných informací bylo zraněno 8 lidí, 2 zabiti a útočník postřelen. Informace se na zpravodajském webu YLE různí).

Na místě vznikla panika, kterou popsalo několik svědků jako úprk davu lidí, přičemž nebylo jasné, kdo utíká před kým. Svědci také sdělili, že útočník použil velký nůž a popsali, jak náhle zaútočil na ženu, kterou pobodal do zad. Následně zasáhla policie, která zadržela podezřelého muže, který byl při zatýkání postřelen do nohy.

Na tiskové konferenci v pátek v 19 hodin místního času policie sdělila, že zadržený je kvůli zranění nohy v nemocnici, policie vyšetřuje, zda jednal sám a ověřuje také jeho identitu. O koho se jedná vyšetřovatel médiím nesdělil. V sobotu se očekává, že bude podezřený soudně obviněn.

Bezpečnostní orgány reagovaly okamžitým posílením bezpečnosti na letišti v Helsinkách a na vlakových stanicích. Prezident a vláda se sešli na krizovém jednání.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.