Většina domácností v americkém Houstonu nebyla pojištěna proti vodě

AP.  Majitelé domů v americkém Houstonu, které utrpěly povodňové škody díky hurikánu Harvey, nejsou často pojištěni proti vodě, informovala agentura AP.

Škody v důsledku záplav či povodní pak mohou lehko představovat konečný úder osobních financím. Podle informací pojišťovacích odborníků má pojištění proti povodni či záplavám v této oblasti jen málo domácnosti. To bude znamenat, že tyto domácnosti budou nuceny si na rekonstrukci bydlení v důsledku záplav půjčit. Někteří budou muset odejít z těchto komunit.

Hurikán Harvey se objevil v pátek jako hurikán kategorie 4 a přinesl s sebou velké deště v podobně tropické bouře. Podle odhadů budou škody díky následným povodním v hodnotě asi 35 miliard dolarů.

Pojištění proti povodním mají dle odhadů 2 z 10 domácností. Typické pojištění totiž zahrnovala pojištění proti poničení majetku větrem, ne povodněmi.

Na toto pojištění je nutné mít totiž zvláštní krytí z federálního programu Národní povodňový pojišťovací program. Pojištění musí být nakoupeno vlastníkem domu s federálně krytými hypotékami v těchto citlivých oblastech s názvem „Zóny zvláštního rizika“.

Lidé v nich si ale delší dobu stěžovali na vysoké ceny pojištění, které byla ale byly ještě vyšší bez federálních subsidii. Většina oblasti Houstonu je zařazena mimo zmíněné zvláštní zóny a vlastnící nemovitostí tak nejsou nuceni mít pojištění proti povodním a záplavám.

Ve srovnání s městy Corpus Christi a Rockport, právě Houston byl nejvíce poničen vodou, ne větrem.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.