V Itálii jdou do stávky profesoři

Italy24.  Požadavky nejsou nové a jde o dodržení navýšení platů. Ty byly zmraženy od roku 2011, ale forma protestu je bezprecedentní. Profesoři nebudou v podzimním semestru zkoušet. Přes 5 000 profesorů z asi 79 univerzit (tedy téměř po celé Itálii) nebudou v podzimním semestru, který začíná na konci srpna a končí na konci října, zkoušet. Možná je to poprvé a bezesporu po mnoha letech, kdy v Itálii nebudou moci studenti složit zkoušku.

Profesoři nebudou zkoušet, takže zkouška bude posunuta do dalšího zkouškového období. Stávka neovlivní další univerzitní aktivity jako jsou přednášky či promoce. Profesoři uvádějí, že jejich metoda stávky je v souladu s ústavním právem stávkovat.

Dopis, v němž je stávka oznámena, dostala ministryně pro vzdělávání, univerzity a výzkum, ministr ekonomiky Padoan a také ministryně pro veřejné služby.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.