Trump frustrován Tillersonem. Sílí volání po rezignaci ministra

Scoop. Washington Post. Americká média během posledního týdne informovala o tom, že současný prezident USA Doland Trump je nespokojený s prací ministra zahraničí Rexe Tillersona.

Server Axios Scoop informoval, že Trumpova frustrace s Tillersonem rychle narůstá. Jedním z důvodů byla nejspíš i slova Tillersona, ve kterých se postavil proti Trumpově postoji k tragédii v Charlottesville a kde řekl, že „Prezident mluví sám za sebe“. Jsou tu i další problémy: Tillersonovi se doposud nepodařilo zaplnit kádrové mezery na vysokých postech ministerstva; nepodařilo se mu najít komunikační modus se zahraničněpolitickou komunitou a médii v USA. Jsou tu také zprávy, že zničil vnitřní morálku svého resortu tím, že ho řídí prostřednictvím malého vnitřního kruhu.

Tillerson protiřečil Trumpovi s ohledem na napětí v Kataru a také kritizoval postup vlády ke krizi ve Venezuele. Liší se také v názorech na jadernou dohodu s Íránem, kterou by Trump nejraději zrušil.

Komentátor Daniel W. Drezner ve Washington Post napsal otevřeně, že ministr Tillerson je ve své funkci tak špatný, že už nemá obavy z toho, koho Trump vybere na jeho místo. Na konci textu vyzval Tillersona k rezignaci.  Není to první podobná kritika ministra zahraničí v listu Washington Post nebo na stránkách Foreign Policy v poslední době.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.