Letní poděkování a podzimní plány !Argumentu

Podzimní poděkování čtenářům, autorům i všem mecenášům !Argumentu. Co chystáme na nejbližší měsíce a jak nám můžete pomoci. 

Milí čtenáři,

je po prázdninách a dovolených a léto se chýlí ke konci a my doufáme, že jste ho prožili dobře.  Během léta jsme pokračovali v našem snažení dát !Argumentu pevný základ do budoucnosti.

Léto nás pozitivně překvapilo, protože jsme počítali spíš s menším zájmem. Ukázalo se, že to není pravda a že čtenost se nejen udržela, ale zase trochu narostla. Jistěže nejsme žádný velkodeník, ale svoje čtenáře pozvolna nacházíme. Dobrá zpráva a zpětná vazba pro nás je fakt, že se začal pomalu zvedat počet našich podporovatelů. Tedy těch čtenářů, kteří jsou ochotni naše úsilí podpořit různě velkými, ale vždy potřebnými a cennými peněžními dary.

Trend se během léta o něco zlepšil a bereme to jako projev důvěry i toho, že jsme snad na dobré cestě.

Postupujeme pomalými krůčky. Důvěra čtenářů se samozřejmě buduje pomalu a stejně tak se pomalu buduje celý časopis, jeho obsah a celkový profil a směrování. Koneckonců, jako alternativní médium nemáme profesionální zázemí a fungujeme opravdu zdola a s redakcí, která se téhle práci teprve učí při dalších pracích a povinnostech

Snažíme se sledovat trendy, které jsou důležité nejen pro českou a slovenskou společnost, ale také celosvětově. A to včetně „exotičtějších témat“, která nabízíme, aniž bychom se podbízeli, zbytečně dramatizovali například provedením titulků a nebo emotivně manipulovali.

Jaké jsou plány do nejbližší budoucnosti? V nadcházejících měsících se budeme snažit se zaměřit prvotně na troje důležité volby. První dvoje se týkají našich bezprostředních sousedů – Německa a Rakouska. Ty německé mají potom celoevropský dopad a budou testem dosavadní politiky Angely Merkelové a její vlády.

Hned na to budou následovat volby třetí, a to české parlamentní volby, které se budeme snažit sledovat ostrozrakem, kriticky a všem měřit stejnou měrou při hodnocení toho, co která strana či politik Česku nabízí do budoucna.

Vedle toho se budeme i nadále věnovat i jiným tématům,  která jsou důležitá – a to jak ve smyslu událostí a vývoje, tak ve smyslu sledování názorů, paradigmat a jejich proměn ve světě. Tady chceme i nadále stavět na kvalitních, ověřených zdrojích a publikovat širokou škálu názorů k různým tématům. Od počátku jdeme cestou, která se snaží nedávat hlas jenom těm, se kterými jako redakce souhlasíme. Snažíme se být v rámci našich možností otevření, nepropadnout jednobarevnému ideologickému vidění světa.

Chtěli bychom moc poděkovat všem našim dobrovolnicky píšícím autorům, že nás ani v létě a v době dovolených nenechali holičkách. Vážíme si toho.

Vážíme si veškeré finanční podpory, kterou jsme v létě dostali a je důvodem k o něco lepším vyhlídkám. Pokud nám věříte, chcete a můžete pomoci, tak nezapomínejte na podporu ani v budoucnu. Výdaje máme v daný moment na absolutním minimu, což se nicméně nutně projevuje na obsahu – na rozsahu vydání, možnostech toho, co zvládneme pokrýt nejen tematicky, ale třeba i organizačně, a například na jazykové úrovni. Pro představu za posledních 8 měsíců činily tyto výdaje měsíčně v průměru méně než 5000 korun a pokryly jen to absolutně nejnutnější – technickou stránku webu.

Vaše dary jsou příspěvky na chod, investice do budoucnosti a jediný zdroj toho, jak dál rozvinout potenciál, který zatím jede na zcela dobrovolnické, vedlejší obrátky. Na co všechno je podpora potřeba se můžete dočíst tady. A to jak se „peče“ webový časopis zdola na každodenní bázi je k přečtení zde.

Děkujeme, že nás čtete a sdílíte. A opravdu doufáme, že obsahem dokážeme, třeba jen skromně vzhledem ke skromným podmínkám, dávat nové informace, různé názory a pohledy a nová témata

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.