Amerika potřebuje své odbory víc, než kdy jindy

Přečetli jsme: Americký ekonom Lawrence Summers píše pro Financial Times o tom, že reforma trhu práce by mohla pomoci obnovit vyjednávací sílu amerických pracovníků.  

Zásadním tématem americké politiky je ekonomická bezpečnost střední třídy a smysl pro příležitost pro jejich děti. Trvalý pocit zranitelnosti a nedostatku příležitosti vede k nespokojenosti, snižuje důvěru ve vládu a instituce, snižuje ochotu podporovat ty méně šťastné, zvyšuje vztek vůči členům jiných etnických skupin a podporuje útočnost vůči jiným zemím.

Pokud si podstatná většina dospělých Američanů myslí, že jejich děti se nebudou mít tak dobře jako oni, pak naše politika zůstane zahořklá a rozdělující, píše dál Summers. Úzkost střední třídy je bezesporu dána také pomalým růstem mezd, a to dokonce i v devátém roce ekonomického oživení, kdy je nezaměstnanost na nízké úrovni.

Philipsova křivka – tedy názor, že těsný trh práce vyvolá nárůst mezd – se zdá být rozbitá. BLS informovala, že průměrné hodinového výdělky vzrostly minulý měsíc o 0,1 %. Minulý rok to bylo jen 2,5 %. A porovnejme to se zisky těch pětiset největších firem – tam je to 16 % ročně.

Co se to děje?

Ekonomové nemají celkové odpovědi. Částečně tu jsou nějaké nevyhnutelné fluktuace. Zisky v minulých letech poklesly. Mzdy, které eviduje BLS, se vydělávají v USA, zatímco o něco málo, než polovina zisků jsou vydělány v zahraničí a mají větší hodnotu s tím, jak se vyvíjel dolar. Částečně mzdy nerostly o tolik, protože více lidí se dostalo mezi pracovní sílu. Technologie dává zaměstnavatelům možnost nahrazovat Američany zahraničními pracovníky.

Ale Summers se domnívá, že hlavním faktorem, který vysvětluje, co se děje, je navýšení vyjednávací síly zaměstnavatelů a pokles vyjednávací síly zaměstnanců. Vyjednávací síly závisí na alternativních možnostech. Technologie dala zaměstnavatelům možnost nahradit Američany zahraničními pracovníky, nebo technologií, nebo využitím „gig“ ekonomiky. Takže jejich síla, jak držet mzdy dole, se zvýšila.

A na druhé straně mnoho faktorů snížilo sílu pracovníků. Zaměstnavatelé stále častěji nabízejí příležitostnou (gig) práci spíše než pracovní úvazky. Z mnoha důvodů je obtížnější se za příležitostmi stěhovat.

Slabé úspory vzhledem ke krizi znamenají, že rodina si nemůže dovolit ani velmi krátkou přestávku v práci. A spotřebitelé stále více nakupují od monopolů, než od firem, které by spolu tvrdě cenově bojovaly.

Ve Svátek práce (Pozn.redakce v USA se slaví první pondělí v září, ne 1. května jako u nás) bychom si měli připomenout, píše Summers, že odbory hrály v americké ekonomice zásadní roli v narovnání vyjednávací síly mezi zaměstnavateli a zaměstnanci.

Ony vybojovaly vyšší mzdy, lepší pracovní podmínky a více ochrany od nespravedlivých zaměstnavatelů pro své členy. Šířeji řečeno, poskytují zásadní podporu politického procesu pro taková opatření jako je sociální zabezpečení a Medicare, které prospívá jak členům, tak i nečlenům.

Oslabení odborů je příčinou slabé vyjednávací síly a nízkých platů

Obé bylo vášnivě odmítáno velkými korporacemi. Snížení odborového hnutí na dnešních 6,4 % pracovníků soukromého sektoru – což je pokles o dvě třetiny od konce 70. let, je jeden z hlavních důvodů poklesu relativní pozice práce a především těch, kteří pracují rukama. Pokles odborů je také jedním z činitelů pocitu, že příliš často je náš politický systém ke koupi pro toho, kdo dá nejvíc.

A co s tím?

Rozhodně není čas na to, aby se politika nachýlila dále k posilování zaměstnavatelů. Dříve či později musí být znovu na programu reforma pracovního zákona, která dá šanci vážně potrestat zaměstnavatele, kteří provádějí vůči zaměstnancům nelegální represe. Politika potřebuje podpořit instituce, kde budou mít pracovníci šanci podílet se na ziscích a na vedení firem.

V době, kdy nejcennějšími firmami jsou Apple a Amazon spíše než General Motors a General Electrics, už role odborů nemůže být ta, co byla v minulosti.

Ale každý lídr, který se zajímá o americkou střední třídu, by měl zvážit základní funkci odborů – vyvažovat sílu zaměstnavatelů ve prospěch zaměstnanců – to je pro naši ekonomiku důležitější než kdy jindy, uzavírá Summers. 

Články zveřejněné v sekci Přečetli jsme nemusejí vyjadřovat názor redakce.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.