84 % Němců je proti Turecku v EU

Zpráva dne:  Trend je jasný – přístupové rozhovory s Tureckem musejí být ukončeny, konstatuje ARD Tageschau. 84 % Němců se domnívá, že Turecko by z principu nemělo být přijato. A také je jasné, jak si Němci přejí, aby bylo s Tureckem zacházeno.

88 % Němců si přeje, aby německá vláda postupovala proti turecké vládě rázněji. 77 % se domnívá, že by německá vláda měla na Turecko uvalit sankce, jenže zároveň 80 % chce, aby Merkelová nadále udržovala s tureckou vládou dialog.

I další průzkumy jsou před německými volbami zajímavé.

Po televizním duelu si Angela Merkelová polepšila, Martin Schulz zůstal na svém. Při otázce, kdyby byl kancléř volen přímo, se 54 % dotazovaných domnívá, že by lepším kandidátem byla Merkelová, pro Schulze by hlasovalo 26 % dotázaných.

Tato otázka také zajímavě dělí strany. Například je jasné, že většinově by CDU podpořila Merkelovou a SPD Schulze. Ale například příznivci liberální FDP by z 85 % volili Merkelovou. Zelení jsou trošku rozpolceni, 62 % by volilo Merkelovou, 30 % Schulze. U Levice by více, a to s 42 % zabodoval Schulz. Většina příznivců AfD si nevybrala ani jednoho z kandidátů.

52 % občanů se domnívá, že by příští vláda měla být vedena koalici CDU/CSU, 30 % chce, aby vládu vedla sociální demokracie.

A kdyby nyní byly volby, pak CDU je stále nejsilnější silou s 37 %, SPD spadla na 21 %, Levice si polepšila na 10 %, FDP je na devíti procentech a AfD dokonce na 1 1%.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.