Rakousko: Strache kritizuje rozsudek evropského soudu

Wiener Zeitung. Předseda rakouských Svobodných Heinz-Christian Strache se postavil za Viktora Orbána.

Strache kritizoval rozsudek Evropského soudního dvora. Uvedl, že „EU program není program pro uprchlíky, ale přistěhovalecký program.“

Strache dále doplnil, že „nemůže být, že země ztratí právo na sebeurčení a následná rozhodnutí, když jde o to přijímat uchazeče o azyl.“ A tak se Strache znovu postavil na stranu maďarského premiéra.

Maďarská vláda ovšem oznámila, že rozsudek Evropského soudního dvora je politicky motivován a že nadále žádné uprchlíky přijímat nebude.

Strache zdůraznil, že azyl je dočasná ochrana, která platí jen, dokud platí pronásledování. A když už tomu tak není, říká Strache, pak je potřeba jít domů. Válka v Sýrii skončila, uvedl také Strache. Citoval tak zprostředkovatele OSN, který to uvedl na jednání v Ženevě, napsal rakouský list Wiener Zeitung.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.