JP Morgan: Bitcoin je podvod, horší než tulipánové cibulky

Financial Times.  Šéf JP Morgan Jamie Dimon vydal silné odsouzení krytoměny bitcoin. Uvedl, že se jedná o „podvod“, do kterého mají investovat jen vrazi, drogoví dealeři a lidé v Severní Koreji, Ekvádoru a Venezuele.

„Kdybychom měli obchodníka, který by obchodoval s bitcoinem, vyhodil bych ho během sekundy, a to ze dvou důvodů. První, je to proti našim pravidlům. Druhý, je to pitomost.“, uvedl Dimon na finanční konferenci.

„Nemůžete mít byznys, kde lidé si vymýšlejí měnu jen tak z ničeho. To neskončí dobře… někdo bude zabit a vláda se do toho bude muset pustit.“

Hodnota jednoho bitcoinu je aktuálně kolem 4 200 dolarů. Ještě před rokem 2015 měla hodnotu méně než 250 dolarů za jednotku.

Dimon uvádí, že bitcoin nakonec praskne a že se jedná o podvod. On sám je šokován tím, že někdo nevidí, o co doopravdy jde. Bitcoin je podle něj horší než tulipánové cibulky.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.