CSU se chce vrátit doprava

ARD Tagesschau. Vlast či patriotismus – s těmito konzervativními pojmy nyní usiluje CSU o obrat doprava. Strana sestavila desetibodový plán pro tzv. „občansko-konzervativní obnovu – a udělalo to jen pár hodin před setkání špiček stran CDU a CSU při jednání o koalici „jamajka.“

Po volbách se obě tradiční strany koalice snaží o společnou linii. CSU se snaží o návrat doprava a také uvádí důvody, proč Unie (tedy CDU + CSU) zemí dluží.

Mimo jiné se uvádí, že ten, kdo nyní říká „weiter so“ (neboli – jedeme dál) nepochopil, co se děje a riskuje schopnost ustavit většinu. A to už je útok na Merkelovou. Koneckonců ona po volbách uvedla, že nemůže poznat, co by měla dělat jinak.

CSU také uvádí, že Merkelovou provedený obrat do liberálního středu na úkor konzervativního křídla byla chyba, která musí být napravena. Jednak není možné, aby jako pravicová strana byla vnímána jen CSU. Ale je tu také vymezení se proti AfD – je potřeba bojovat proti ní a o její voliče.

Kvůli obavám ze „svobody bez hranice“ sází CSU na horní hranici pro migraci a na tzv. vedoucí kulturu. CSU chce tedy stát, který umí prosadit pravidla, jasné omezení přistěhovalectví a také směr integrace. A také je třeba, aby se zdravý patriotismus a láska k vlasti staly znovu samozřejmými. A debata musí být široká, ne jen skrytá, či někde na Internetu.

CSU navíc říká, že „žádná levicová většina už neexistuje“ a také tvrdí, že i duch doby je konzervativní. Konzervativní je nové moderní. Konzervativní je zase sexy.

Ještě se ale uvidí, zda bude CSU v budoucích jednáních o koalici schopná s těmito body uspět.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.