Zapomeňte na zlato, jsou tu diamanty!

Bloomberg. Diamanty mohou být novým bezpečným přístavem a drahé kameny jsou zárukou proti volatilitě či kolísavosti na trzích.

Když přijde na bezpečné přístavy, investoři obvykle pomyslí na zlato či americké dluhopisy. Nyní ovšem singapurská burza začíná obchodovat s diamanty, a to pro ty, kteří hledají úkryt před globálními riziky.

Zatímco cihla zlata se obchoduje standardně, diamanty se liší dle barvy i karátů, takže je obtížnější je prodávat a nakupovat jako investici. K vyřešení tohoto problému přišla singapurská investiční burza s produktem nazvaným diamantová cihlička, neboli investiční drahé kameny, v denominaci za 100 000 a 200 000 dolarů.

Doposud nebylo možné investovat do diamantů způsobem, jako do zlata. A diamanty mají absolutně nulovou korelaci s ostatními aktivy, ať to jsou komodity, dluhopisy či akcie. Je to záruka bohatství, úkryt proti volatilitě.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.