Německo: Zelení a FDP si kladou požadavky

ARD Tagesschau. Rozhovory o tzv. koalici Jamajka začnou až za pár dnů. Ale z kruhů zúčastněných stran už se vrší požadavky. Zelení a FDP s nimi také nyní přicházejí.

Na začátku sondovacích jednání je tu zákon o přistěhovalectví. Zástupce Zelených už uvedl, že takovýto zákon nemůže být omezen jen na přistěhovalectví kvalifikovaných sil, jak si přeje CDU.

I podle zástupců FDP je takovýto zákon jeden z nejdůležitějších projektů případné vlády „jamajka“, měl by vytvořit právní jistotu. Obě dvě strany se také shodnou na to, že uchazeči o azyl, kteří jsou již dobře integrováni a mají práci, by směli zůstat.

FDP chce jako jedno z hlavních témat udělat ukončení tzv. solidárního příspěvku.

Jsou tu ovšem i požadavky německé průmyslové a obchodní komory (DIHK). Ta požaduje daňové úlevy pro občany i firmy ve výši 30 mld. euro za rok. Není to obtížně financovatelné a už má taková zpoždění.

První rozhovory CDU/CSU s FDP začnou 18. října, pak budou následovat rozhovory se Zelenými. Následně se sejdou FDP a Zelení spolu, bez Unie. 20. října je pak naplánováno setkání všech stran (tj. CDU, CSU, FDP a Zelení). Následně se budou konat kola jednání, jejichž plán není ještě znám.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.