Trump cestuje do Japonska a myslí na Severní Koreu

Reuters.  Americký prezident  Donald Trump v sobotu přicestoval do Japonska, je to první zastávka jeho cesty po Asii. Chce prezentovat jednotnou frontu s Japonskem proti Severní Koreji.

Trump má naplánovanou dvanáctidenní cestu, bude mimo jiné hovořit i k americkým vojákům na vzdušné základě v Jokotě. Chce zdůraznit alianci s Japonskem pro regionální bezpečnost.

Trump bude také pokračovat ve své „golfové“ diplomacii, zahraje si s premiérem Abe. Navštíví také císařskou rodinu. Trumpa bude doprovázet jeho žena Melánie.

Kromě Japonska navštíví také Jižní Koreu, Čínu, Vietnam a Filipíny.

Trumpova návštěva bude obsahovat důraz na obchod a také, jak vytvořit větší mezinárodní tlak na Severní Koreu.

Trump vyděsil některé spojence svou hrozbou, že „zcela zničí Severní Koreu“, jeho poradce pro národní bezpečnost McMaster, měl co dělat, aby jeho „barvitý jazyk“ obhajoval.

Trump chce vytvořit jednotnou frontu s Jižní Koreou a Japonskem předtím, než navštíví Čínu a bude tlačit na prezidenta Si, aby více omezil Severní Koreu.

Hlavním bodem pro obchod bude návštěva Asijsko-pacifického ekonomického summitu v Danangu ve Vietnamu, kde bude mít projev k volnému obchodu v indo-pacifickém regionu, což se považuje za odpověď na čínské politiky v regionu.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.