Nové americké sankce zpochybňují evropskou energetickou politiku. Paříž žádá Washington o vyjasnění

Interfax.  V rozhovoru pro ruskou tiskovou agenturu Interfax sdělil zvláštní reprezentant Francie pro Ruskou federaci Jean-Pierre Chevénement, že rozšíření sankcí USA na energetický sektor Ruska zpochybňuje evropskou politiku v oblasti energetiky. EU chce spolu s Washingtonem dosáhnout vyjasnění v této věci.

Chevénement konkrétně řekl, že tyto otázky byly součástí jeho jednání s ruským ministrem energetiky Alexandrem Novakem s tím, že francouzská strana došla po analýze nových sankcí USA k tomu, že zpochybňují evropskou politiku.

„Vláda Francie v této souvislosti řekla, že se tyto sankce jeví jako nezákonné.“, dodal Chevénement v rozhovoru. EU se obrátila na Washington a jednání je nyní ve fází sběru informací a hodnocení.

Nové sankce, řekl dále představitel francouzské vlády v Rusku, se neopírají o americké zákony, ale o extrateritorální právo a jako takové poškodí mezinárodní vztahy a vztahy mezi zeměmi. Od americké strany se čeká, že situaci vyjasní a objasní také konkrétní smyl těchto sankcí. Podle toho budeme pak jednat, dodal.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.