Irácká armáda bude čistit poušť od bojovníků IS

Reuters. Irácké ozbrojené složky zahájily operaci, která má vyčistit oblasti pouště od bojovníků Islámského státu (IS). Jedná se o závěrečnou kampaň, která by skupinu IS měla na území Iráku zlikvidovat.

Součástí vojenské kampaně byly jednotky irácké armády a také Lidové mobilizované síly šíitů, sdělili představitelé irácké armády. Cílem je znemožnit pozůstatkům jednotek Islámského státu zmizet v poušti, kterou by mohly využít k dalším útokům v budoucnosti.

Irácký premiér Haider al-Abadí tento týden řekl, že IS byl z vojenského hlediska poražen, ale vítězství je možné vyhlásit potom, co si armáda poradí i s pozůstatky militantů v poušti. Minulý pátek jednotky irácké armády dobyly město Rawa, které bylo posledním městem pod kontrolou Islámského státu na severu a západě země.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.