Ve Finsku uvedli na trh chléb se sušenými cvrčky

Euronews. Finská potravinářská společnost Fazer začala vyrábět nový typ chleba, do kterého je přidán sušený hmyz.

Každý chléb obsahuje na 70 sušených a drcených cvrčků, které vmíchává do těsta. Tento nezvyklý chléb je podle informací Fazeru v prodeji od 23. listopadu za 3,99 euro a nabízí zákazníkům proteiny a možnost se seznámit s jídlem postaveným na hmyzu jako ingredienci.

Nový chléb přichází na finský trh krátce po tom, co Finsko spolu s Velkou Británii, Nizozemskem, Belgii, Rakouskem a Dánskem, umožnilo vstup hmyzu na svůj potravinářský trh.

Podle Fazeru společnost na vývoji nového chlebu pracovala od minulého léta. Kvůli nedostatku cvrčků se bude tento typ chleba prodávat jenom v pekařstvích Fazeru v hlavním městě Helsinkách. Později bude uveden i jinde v zemi.

V Evropě, na rozdíl od jiných částí světa, není stále běžné, aby se hmyz považoval za běžnou součást stravy. OSN odhadla, že celosvětově jí hmyz 2 miliardy lidí a že existuje 1900 druhů jedlého hmyzu.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.