Šílenství: Bitcoin směřuje k 11 000 dolarů

Aktuálně: Prudký nárůst hodnoty digitální měny bitcoin už vede ke spekulacím o bublině. Za tři dny byl bitcoin zhodnocen o skoro 3000 dolarů. 

Drama kolem digitální měny bitcoinu nekončí. Prorazil hranici 10 000 dolarů, přiblížil se pak k 11 000. Rychlost posilování měny se dále zvýšila a spolu s tím se čím dál hlasitěji ozývají varování před bublinou.

Zájem o digitální měnu razantně roste. Deutsche Bank informuje o rozhovorech s klienty, kteří měli o investici do bitcoinu zájem. Ale kryptoměna je nejistá a není regulovaná. I další nejen Deutsche Bank varují své klienty před takovou investicí.

Experti především skepticky pozorují cenové výkyvy. Stává se, že bitcoin během jednoho dne spadl o několik set dolarů. Jiní už hovoří o bublině a srovnávají vývoj například s tulipánovou bublinou v 17. století.

Ještě minulý týden se sporná kryptoměna pohybovala kolem 8200 dolarů, a jen za tři dny udělala skok o tři tisíce dolarů. A pro nejnovější skok není žádný důvod. Experti říkají, že celková spekulace na digitální měnu zostřila tempo.

Už v minulých měsících se nárůst bitcoinu zdynamizoval. Na konci roku 2016 byl bitcoin na hodnotě 960 dolarů. Od začátku roku se zvýšila hodnota o více než tisíc procent.

To, co může hnát kurz bitcoinu vzhůru, mohou být plány terminované burzy CME a CBOE Global Markets pustit se do termínového kontraktu. A prý také newyorská burza Nasdaq plánuje bitcoin-futures.

Ale chybí k tomu povolení dohlížitelského úřadu CFTC. Pak by byl bitcoin poprvé obchodován přes centralizovaný mechanismus burzy. A to by jistě znamenalo další skok vzhůru.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.