Alternativa pro Německo volila v Hannoveru nové vedení

ARD Tagesschau.  Nově AfD povedou Gauland a Meuthen, informovala německá ARD.

V čele strany bude stát evropský poslanec Jörg Meuthen a mluvčí frakce Alexander Gauland. Meuthen získal 72 % hlasů, Gauland 68 % hlasů.

Gauland se tak dostal znovu do vedení, ve kterém už byl. Gauland, kterému je 76 let, uvedl, že „si to představoval jinak“. Původně totiž uvažoval, jak informují média, že už do předsednictva strany kandidovat nebude.

Meuthen s radostí upozornil na úspěchy strany. Dodal, že ještě nikdy nezažilo Německo takový vzestup strany v tak krátkém čase. Pochválil práci frakce strany ve Spolkovém sněmu.

Uvedl také, že jediná AfD se zasazuje o patriotickou politiku pro Německo. AfD, říkal Meuthen, nejde o nějaké politické hrátky, ale o to vrátit Německo na dobrou cestu, ze které sešlo.

Sjezd strany začal se zpožděním především kvůli demonstrantům. Ti zablokovali příjezdové cesty, policisté použili vodní děla, aby blokádu uvolnili.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.