Americký Senát schválil rozsáhlou daňovou reformu

Financial Times.  Prezident Trump se blíží svému prvnímu legislativnímu vítězství, informovaly britské noviny Financial Times.

Republikáni schválil historickou změnu amerického daňového zákoníku. Senát schválil novou verzi pozměněného zákona ve dvě hodiny ráno. Jediný republikán, Corker, hlasoval s demokraty. Jádro návrhu zahrnuje drastické snížení daní pro firmy, snižuje daně na nejnižší úroveň za desetiletí, pro poplatníky je snížení daní skromnější.

Republikáni vidí tento návrh zákon jako zásadní šanci, jak si zajistit kontrolu nad Kongresu v příštích volbách, zejména po selhání jejich snad zrušit Obamacare.

Ovšem jde nyní o to, aby byl návrh Senátu spojen s tím, co schválila Sněmovna reprezentantů. Proces začne v pondělí. A mohou se objevit nové námitky zastupitelů.

Trump se je snažil dostat pod tlak a chtěl, aby mohl podepsat zákon do konce tohoto roku.

Demokraté nebyli schopni zákon zastavit a uvedli, že je to jen dárek pro bohaté a mocné, což chtěli dokumentovat na rychlosti, s jakou republikáni zákon schválili.

Chuck Schumer uvedl, že „neviděl ještě více regresivní legislativu, tak zbavenou racionality a tak nevhodnou pro stav země, tak vzdálenou tomu, co Američané skutečně potřebují.“

Republikánská reforma by měla zvýšit deficit, a to o jeden bilion za deset let.

 

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.