Ruští magnáti se musejí vypořádat s americkými sankcemi

Reuters.  Bohatí Rusové mají problém kvůli americkým sankcím. Proto je zde nápad začít používat speciální dluhopisy, aby si zajistili dobré podmínky, jak se peníze vrátit domů.

Držitelé by mohli být anonymní, dluhopisy v zahraniční měně, vyšší výnos než u bankovních sazeb. Mnoho lidí chce očividně přivést zahraniční aktiva zpět do Ruska. Reuters tyto informace získal od lidí jen pod zárukou anonymity, protože jde o citlivé téma.

Pokud by se tento proces realizoval, pak by to zrychlilo přesun peněz, který již začal. I další zdroje Reuters potvrdily, že přesun peněz do Ruska probíhá.

Speciální dluhopisy již byly vydávány v minulosti, pod jménem „vebovki“ podle banky VEB, která je emitovala.

Nyní by sankce mohly být dalším argumentem pro emisi podobného instrumentu.  Putin se snažil přesvědčit bohaté Rusy, aby vrátili své peníze do Ruska s výzvou k „patriotickému chování.“

Zákon z roku 2014 o „de-offshorizaci“ měl jen omezený úspěch, někteří magnáti se dokonce spíše stali nerezidenty.  Jenže to bylo předtím, než americký Kongres schválil sankce proti Rusku.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.