MMF: Ukrajina má zrychlit realizaci reforem a boj s korupcí

Reuters. Prezidentka MMF Christine Lagardeová vedla konstruktivní telefonní rozhovor s prezidentem Ukrajiny Petro Porošenkem. Lagardeová sdělila Kyjevu, že by měl zrychlit svůj boj s korupcí.

Vnímaný odklon od reformního úsilí a zpoždění ohledně zavedení nezávislého soudu pro korupční případy zadržely miliardy dolarů v půjčkách Ukrajině v rámci programu, který má objem 17,5 miliard dolarů.

Kroky parlamentu a prokurátorů proti současné protikorupční instituci Ukrajiny NABU vyvolaly široký kritický ohlas doma i ve světě, včetně kritiky MMF.

Podle vyjádření Lagardové MMF v telefonátu s Porošenkem diskutovala potřebu zajistit postavení NABU i potřebu založit protikorupční soud. MMF bude i nadále reformy na Ukranině podporovat. Lagardeová podpořila ukrajinské úřady, aby zrychlily prosazení reforem.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.