Spojené státy tlačí na Rusko, aby dodrželo dohodu o jaderných raketách

Reuters. Spojené státy nově hodnotí svoje vojenské možnosti, a to včetně nových systémů raket středního doletu jako odpověď na to, co vidí jako porušení dohod z doby studené války Ruskem. Sdělilo to ministerstvo zahraničí během pátku.

Washington je připravený přestat tento výzkum a aktivity v případě, že Rusko začne dodržovat dohodu z roku 1987 o jaderných silách středního dosahu.

Trumpova administrativa tak reaguje na to, že podle amerického názoru umístila rakety tohoto typu, které porušují dohodu.

Moskva to odmítá a tvrdí, že dohodu neporušila. Americká strana se vyjádřila v tom smyslu, že je připravená tlačit ruskou stranu k tomu, aby dohodu začala dodržovat.

Kroky, které Spojené státy hodlají podniknout v rámci zhodnocení vojenských možností podle mluvčí ministerstva zahraničí USA dohodu nenarušují a USA dohodu hodlají nadále dodržovat, sdělila mluvčí ministerstva zahraničních věcí USA.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.