Před sondovacími rozhovory chce Gabriel změnu myšlení v německé sociální demokracii

ARD Tagesschau.  Bývalý šéf strany Sigmar Gabriel vyzval stranu ke změně kurzu. Ohledně témat jako je „vedoucí kultura“, či „vlast“ se musí ve straně otevřeně diskutoval, požaduje Gabriel.

SPD musí stanovit nové důrazy, prosazuje bývalý předseda německé sociální demokracie. Gabriel se domnívá, že strana se kulturně vzdálila svým klasickým vrstvám voličů. „Ochrana životního prostředí a klimatu nám byla někdy důležitější než udržení našich průmyslových pracovních míst. Ochrana dat byla pro nás důležitější než vnitřní bezpečnost.“ 

SPD by se měla zase silněji starat o ty části společnosti, které se v dnešní společnosti cítí nedobře, necítí se tam už doma a často se také cítí ohroženy. Jde o to, překlenout kulturní rozdíly ke konzervativněji naladěným vrstvám společnosti.

Navíc také zástupci Severního Porýní – Vestfálska varovali před příliš brzkou akceptací „velké koalice.“ Hodně se chvástáme státnickou zodpovědností SPD. Ale hlavní zodpovědnost SPD spočívá v tom, aby se stala znovu tak silnou a velkou, že bude pro lidi představovat skutečnou kancléřskou alternativu k CDU/CSU. Když si zvykneme na roli mladšího partnera, pak skončíme jako kývající psík.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.