Rakousko kritizuje EU. Podle kancléře Kurze kvóty na uprchlíky selhaly

Zpráva dne: Nový kancléř Kurz považuje migrační politiku EU z roku 2015 za chybnou a je třeba to změnit. Kurz chce přísnější azylovou politiku, pomoc uprchlíkům v zemích původu a boj proti příčinám jejich útěků. 

Nová kancléř Rakouska Sebastian Kurz uvedl, že „nutit státy k přijímání uprchlíků, Evropu dále nedostane.“ Kurz považuje kvóty na uprchlíky za selhání a požaduje zásadní obrat v politice EU. Kurzova vláda se Svobodnými chce prosadit přísnou azylovou politiku. Kancléřových slov si všimla německá veřejnoprávní ARD.  

Krátce poté, co Kurz nastoupil do úřadu rakouského kancléře, posílil svá tvrzení o tom, že je potřeba zpřísnit uprchlickou politiku. Od roku 2015, říká Kurz, se rozvinulo vědomí toho, že přijímání uprchlíků se vydalo špatnou cestou. Ale z tohoto vědomí se nyní musí stát konkrétní politika.

Nemůžeme už dál přijímat každého, kdo se pomocí převaděče dostat nelegálně do EU, řekl rakouský kancléř. Hranice mezi azylem a ekonomickou migrací se ztratila. Místo toho je potřeba pomáhat uprchlíkům v zemích původu a bojovat proti příčinám útěku ze země.

A rozdělování uprchlíků, kteří dorazí do Evropy, na základě kvót, považuje Kurz za chybnou cestu. „Nutit státy k přijímání uprchlíků, to Evropu dál nedostane.“

Státy mají samy rozhodnout, jestli chtějí přijmou uchazeče o azyl, či ne, jinak hrozí EU ještě hlubší rozdělení.

Kurz se opakovaně vyjadřoval v uprchlické debatě pro přísné směřování, orientoval se na odsun uprchlíků a uzavření vnějších hranic Evropy.

Svými vyjádřeními, zakončuje německá ARD Tagesschau, se Kurz postavil na stranu východoevropských zemí, které jsou silně proti závazným kvótám na přijetí uprchlíků.

Ilustrační obrázek: Autor – Dragan Tatic , CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=56378731

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.