Spojené státy pozastavily vojenskou pomoc Pákistánu

Reuters. Spojené státy suspendovaly ve čtvrtek svojí bezpečnostní pomoc Pákistánu v hodnotě asi alespoň 900 milionů dolarů. Podmínkou je, že Pákistán podnikne akce proti afghánskému Talibánu a militantním skupinám v rámci sítě Hakkaní.

Rozhodnutí má odrážet frustraci současné americké administrativy s Pákistánem, který podle Washingtonu nedělá dost v boji proti zmíněným skupinám.

Číslo odhadované pomoci je odhad, protože konečné číslo ministerstvo teprve počítá. Americká pomoc v Pákistánu zahrnuje několik fondů: zahraniční financování vojska, kde jde o americké zbraně, výcvik a služby a potom koaliční podporu, prostřednictvím které Pákistán dostává proplacené protiteroristické operace.

Jak uvedl Reuters, americká strana dále doufá, že Pákistán bude toto suspendování fondů z USA vnímat nikoliv jako trest, ale jako postrčení k další akci.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.