Trump o Bannonovi: ztratil rozum

ARD Tagesschau.  Donald Trump a Steve Bannon byli dlouho nerozluční. Ale nyní prezident na adresu svého bývalého hlavního stratéga uvedl, že „ztratil rozum.“ Proč?

Bannon platil dlouho za hlavního pravicově-populistického myslitele. I po jeho odchodu z Bílého domu si s Trumpem často volali. Nicméně po silné kritice Bannona vůči Trumpovu synovi se nyní Trump od Bannona jasně distancoval.

Rozkol s Bannonem Trump neoznámil přes Twitter, ale oficiálně přes tiskové oddělení Bílého domu. A uvedeno bylo: „Steve Bannon nemá co do činění se mnou, ani s mým prezidentským úřadem,“ řekl Trump. „Když byl propuštěn, tak neztratil jen svou práci, ale také svůj rozum.“

Bannon k Trumpovu synovi Juniorovi a ke zeťovi Kushnerovi totiž řekl, že jejich schůzka s ruskou advokátkou v kampani byla „zradou, nepatriotickou a zásadní chybou.“ Zvláštní vyšetřoval FBI Mueller prý rozlouskne Donalda Juniora „jako vejce.“

Bannon v knize, jejíž ukázky zveřejnil britský Guardian, a kterou napsal Michael Wolff, tvrdí, že Kushner má ve financích špinavé peníze.

Trumpovi právní zástupci hrozí Bannonovi právními následky. Jeho vyjádření jsou pohrdlivá a poškozují pověst prezidenta.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.