Pro USA jsou v obranné agendě na prvních místech Rusko a Čína

Financial Times. Hlavní prioritou Pentagonu bude agresivní postoj k největším nepřátelům. 

První národní obranná strategie Pentagonu za čtyři roky bude obsahovat agresivnější vojenský postoj k Číně a Rusku jako hlavním prioritám. Důraz se tedy obnovuje na rivalitu USA s těmito vedoucími silami, což je v souladu s národní bezpečnostní strategií Bílého domu, která ukázala, že hlavní protivníci USA jsou Rusko a Čína.

USA se podle informací, které mají Financial Times, obávají, že Rusko a Čína ničí tradiční vojenskou výhodu USA. Obě dvě země pokročily ve vývoji tak, aby mohly odolávat americkým silám, uvedl jeden z obeznámených se strategií.

Úředníci Trumpovy administrativy nyní tvrdí, že USA se musejí soustředit na větší konvenčních konflikt a modernizovat své síly vzhledem k rychlému technologickému pokroku a stále agresivnějšímu postoji Ruska a Číny. Pentagon bude tedy chtít větší vojenské výdaje. Dokument jde údajně za rámec Obamovy strategie a jasně uznává, že žijeme v éře velké konkurence a ty země, které jsou největší hrozbou, identifikuje jako Rusko a Čínu.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.