Britská premiérka: zvrat u Brexitu? V žádném případě!

ARD Tagesschau. Britská premiérka si přeje blízké partnerství s Evropou. Ale odříci odchod z EU, to kategoricky odmítá.

Špičkoví politici EU nabídli Therese Mayové, aby odřekla Brexit – tomu ona ovšem řekla jasné ne. Žádné druhé referendum o výstupu z EU nebude, uvedla pro deník Bild. Parlament dal britské veřejnosti možnosti volby a veřejnost ji využila. A politici to musejí splnit, tolik Mayová. Dodala také, že země opouští sice EU, ovšem nikoliv Evropu.

V úterý totiž Donald Tusk i  Jean-Claude Juncker spolu se svým zástupcem Fransem Timmermansem Velké Británii nabídli, aby zůstala v EU. I ve Velké Británii se diskutovalo o druhém referendu. Velká Británie by měla opustit EU 29. března 2019.

Mayová uvedla, že i nadále budou zavázáni evropské obraně a bezpečnosti. Toto poselství zdůrazní v únoru na mnichovské bezpečnostní konferenci.

Mayová chce „ctižádostivé“ společné partnerství v Evropě i po odchodu z EU. Nejde prý o vybírání rozinek, ale o rozsáhlou obchodní dohodu a také bezpečnostní partnerství.

A znovu nevyloučila, že by se Británie jinak mohla stát daňovým rájem.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.