Německé průzkumy: sociální demokracie padá na 19 %

ARD Tagesschau.  Německé průzkumy ukazují špatné zprávy pro SPD. Strana spadla na pouhých 19%. a co se koaličních rozhovorů s CDU/CSU týká, pak to pro soudruhy dobře nevypadá.

Zatímco sociální demokraté se propadli pod hranici 20 %, pak CDU/CSU zůstává u 33 %, dále následuje Alternativa pro Německo s 12 %, Zelení zůstávají stabilně na 11 %, Levice a FDP se dostaly na 10 %.

Co se koaličních vyjednávání týká, pak občané nevidí šanci, že by SPD vymohla něco nad rámec sondovacích rozhovorů. A příznivci SPD v tomto ohledu nejsou optimističtější než jiné strany. Jen čtvrtina očekává, že strana bude schopná všechny, nebo alespoň většinu požadavků prosadit. Sedm z deseti příznivců SPD počítá s malými či žádnými změnami.

Padly dotazy také na stranu Zelených, která bude volit nové vedení. Jen čtvrtina dotazovaných se domnívá, že s novým vedením si strana může polepšit. Příznivci strany jsou v této otázce dosti rozpolceni.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.