Rusko tvrdí, že USA po světě „loví“ a zatýkají ruské občany

Reuters. Rusko tvrdí, že Spojené státy „loví“ a zatýkají Rusy po celém světě. Rusko vydalo cestovní doporučení pro cestující, aby kvůli tomu zvažovali svoje cesty do zahraničí.

Ministerstvo zahraničí varuje ve svém prohlášení o tom, že Rusové mohou v zahraničí čelit možnosti zatčení a vydání do Spojených států. Podle ministerstva mají občané zvážit svoje cesty s ohledem na tuto situaci. Bylo řečeno, že více než 10 ruských občanů bylo zatčeno v zahraničí na žádost Spojených států, a to od začátku roku 2017.

Jako příklady byly uvedeny případy Rusů zatčených a obviněných z kybernetických zločinů ve Španělsku, Litvě nebo Řecku. Sedm Rusů bylo zatčeno v USA v roce 2017. V minulých šesti letech se jednalo o dva případy ročně.  Vyjádření bylo publikováno ve čtvrtek a naznačuje, že Rusové v USA budou čelit zaujatému soudnímu líčení.

Americká strana věc odmítla komentovat.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.