Premiér Kanady: Jsme připraveni odejít z dohody NAFTA

Reuters. Kanadský premiér Justin Trudeau zvolil tvrdou linii ve vztahu k vyjednávání smlouvy NAFTA, které iniciovala Trumpova administrativa. Trudeau řekl, že pokud nebude spokojený s tím, jak se tato smlouva o volném obchodu modernizuje, Kanada odejde.

„Kanada je připravena odejít z NAFTA v případě, že Spojené státy nabídnou špatnou dohodu.“, řekl kanadský premiér.  Sdělil také, že se Kanada nenechá tlačit, ale přitom může zůstat sebevědomou ohledně NAFTA. Dodal, že kdyby se USA rozhodly smlouvu opustit, bylo by to extrémně škodlivé.

Kanada a Mexiko se snaží odpovídat na požadavky Spojených států ohledně reformy dohody o volném trhu a argumentují, že tyto požadavky ohrožují značně propojenou ekonomiku severní Ameriky.

Minulý týden v pondělí USA odmítly návrhy k odblokování jednání, ale přitom přislíbily, že se budou snažit o průlom. To poněkud zmírnilo obavy z toho, že Washington z NAFTA odejde.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.