Třesk v německé sociální demokracii: Schulz předal stranu Nahlesové

ARD Tagesschau.  Dosavadní předseda německé SPD Martin Schulz předal vedení strany šéfce frakce Andree Nahlesové. Tento krok zdůvodnil i tím, že v nové velké koalici bude ministrem zahraničí. Nahlesová tak bude první ženou, která stranu povede.

Jen po roce předává Schulz předsednictví straně Nahlesové. Své rozhodnutí odůvodnil Schulz těžkou situací ve straně a nutným procesem obnovy. On sám se prý snažil dodat straně sílu a odvahu, ale těmto očekáváním nedostál.

Poprvé bude tedy stát na špici strany žena. Rozhodnutí o koaliční smlouvě připadá členům strany, kterých je téměř 500 000. Hlasování se odehraje od 20. února do 2. března. Změna ve vedení strany bude dovršena na stranickém speciálním sjezdu. Už v mezidobí ale stranu povede Nahlesová.

Schulz se stane v nové velké koalici ministrem zahraničí a tím nahradí svého stranického kolegu Sigmara Gabriela, který již nebude ministrem. Nahlesová si rozhodnutí Schulze pochvalovala, prý především v evropské politice stanovil důležité impulsy.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.