USA chystají vůbec nejtvrdší sankce proti Severní Koreji. Ta odmítla jednání

Zpráva dne: Spojené státy chystají sadu těch nejtvrdších a nejagresivnějších sankcí proti Severní Koreji. Severokorejská delegace odmítla jednání s Američany v rámci své návštěvy Zimních olympijských her.

Americký viceprezident Mike Pence jednal v Japonsku s premiérem Šinzó Abem. Při této příležitosti řekl, že USA chystají další sadu těch nejtvrdších sankcí proti Severní Koreji.

„Oznamuji dnes, že Spojené státy americké brzy odkryjí nejtvrdší a nejagresivnější řadu ekonomických sankcí proti Severní Koreji vůbec.“, sdělil Pence po jednání s Abem. „Budeme pokračovat v izolování Severní Koreji, dokud neopustí svůj jaderný a raketový program jednou provždy.“ Pence ale vysvětlil, o jaké sankce se má konkrétně jednat.

Premiér Japonska Abe potvrdil, že Japonsku bude dál pokračovat v maximálním tlaku na Severní Koreu, a to ve spolupráci s Jižní Koreou a také se Spojenými státy.

Severokorejští politici sdělili, že Pchjongjang nemá zájem o jednání s USA na půdě Zimních olympijských her, které se konají v Jižní Koreji. Jednání odmítli navzdory snaze jihokorejského prezidenta Muna dostat obě strany – Pchjongjang i Washington – k jednacímu stolu.

Severokorejský ředitel ministerstva zahraničí Čo Jong-sam řekl pro státní média, že jeho země nikdy neprosila o jednání s USA a nebude ani v budoucnu. „Jasně říkáme, že se nechceme setkat se Spojenými státy během naší návštěvy Jižní Koreje.“

Tyto komentáře přišly potom, co severokorejská strana informovala Soul, že jako členka severokorejské delegace navštíví Olympiádu také sestra severokorejského lídra Kim Čong-una.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.