Varufakis začíná kampaň: chce sehnat finance pro novou stranu

Kurier. Bývalého řeckého ministra financí podporují přední kritici globalizace. Bývalý řecký ministr financí Janis Varufakis zahájil kampaň na financování své budoucí strany. Vyzval své krajany, aby se zasadili o „návrat řeckého jara 2015.“ Tehdy se Varufakis jako ministr financí postavil proti požadavkům mezinárodních věřitelů.

Ve své apelu Varufakis zdůraznil, že jeho skupina na rozdíl od etablovaných stran odmítá finanční podporu firem a institucí. Ve výzvě k podpoře jsou jmenovány známé osobnosti, například Naomi Kleinová, americký intelektuál Noam Chomsky a britský hudebník Brian Eno.

Strana, kterou Varufakis chce založit 26. března, patří od začátku k hnutí DiEM25. Tato zkratka znamená Hnutí za demokracii v Evropě 2025 a označuje se za transnacionální a radikálně proevropské.

V lednu také zahájil Varufakis společnou kampaň s bývalým prezidentským kandidátem Francie Benoitem Hamonem za účelem kandidatury do Evropského parlamentu. Také v Řecku budou v roce 2019 volby.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.