Pákistán varuje Indii před jakýmkoliv přeshraničním útokem

Reuters. Pákistán varoval Indii před jakýmikoliv přeshraničnímu útoky v odvetu za sobotní útok v Kašmíru. Došlo k tomu po útoku na indické vojáky, které měla podle indické strany provést pákistánská teroristické skupina.

Při sobotním útoku na vojenský tábor Džammú zemřelo pět vojáků a otec jednoho z nich, ženy a děti byly zraněny. Indie z incidentu viní pákistánskou skupinu Jaiš-e-Mohamed.

Pákistán kritizoval indickou stranu, že došla k závěrům bez patřičného vyšetřování a jeho ministerstvo zahraničí vyslovilo názor, že se tak snaží o to zakrýt brutální násilí, které používá při potlačení rebelie v provincii Kašmír. Indie Pákistán obviňuje z toho, že trénuje a vyzbrojuje bojovníky a pomáhá jim pronikat přes ostře střežené oblasti kontroly na hranicích do Džammú a do Kašmíru.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.