Trump odhalí oddalovaný infrastrukturní plán

Financial Times. Plán celkově ve výši 1,5 bilionů dolarů, ale naplánováno jen 200 mld. výdajů, informovaly Financial Times

Donald Trump odhalí svůj dlouho odkládaný plán, který má vést k novým výdajům na infrastrukturu ve výši 1,5 bilionu dolarů a nové projekty urychlit. Jenže se očekává, že závazek bude jen na 200 mld. z federálních zdrojů na příští deset let. Plán bude prezentován jako součást návrh rozpočtu Kongresu pro rok 2019. Zdroje se mají najít tím, že jinde ve federálním rozpočtu se bude škrtat – včetně dopravních investic – a státy a lokální vlády by měly nést více nákladů.

Trump zlepšení americké upadající infrastruktury učinil jedním ze svých slibů v kampani. I ve svém projevu o stavu Unie vyzval ke zlepšení silnic a mostů. Jenže administrativa má deficity minimálně jeden bilion pro příští rok,  a to kvůli daňovým škrtům. Proto se musí posunout na jinou úroveň, což je údajně ta státní a lokální.

Federální vláda bude hrát důležitou roli, ale více se má spoléhat právě na nižší úrovně. Trumpův plán spočívající ve 200 miliardách federálních zdrojů je vnímán jako nerealistický.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.